Home Expedície | akcie Patagónia a Ohňová zem 2018
Jún 26
Pondelok
Patagónia a Ohňová zem 2018 PDF Vytlačiť E-mail
30.01.2018 - 15.02.2018 / 17 dní
Trekingovo-poznávací zájazd na konci sveta v Rokošport štýle! Nový upravený program. Tentoraz len 10 dní dovolenky!
Cena: 2 090,00 € / + letenka od 1 000 €
1 990,00 € / ROKOŠPORT family + letenka od 1 000 €

Cena zahŕňa:
transfer Rokošport minibusom zo Žiliny na letisko do Viedne (Budapešti) a späť, vybavenie leteniek, 7 x ubytovanie v hoteli s raňajkami a 2 x v hosteli s raňajkami, 2 x ubytovanie v platenom kempe, taxi z letiska do Buenos Aires a späť, úschovné batožiny počas celého zájazdu, vnútroštátna letenka z Buenos Aires do El Calafate, transfer autobusmi /cca 9 x/ v Patagónii, trajekt cez Magallanesov prieplav, vstupné do NP Los Glaciares a NP Torres del Paine, katamaran cez jazero Pehoe, taxi a vstupné do Jaskyne Milodona, lanovka pod Glaciar Martial, exkluzívna exkurzia na ostrov medzi tučniaky (walking with penguins), vstupné na Estanciu Haberton a do múzea oceánológie, taxi k ubytovacím zariadeniam a turistickým destináciám, vstupné na psiu farmu, vnútroštátna letenka z Ushuaie do Buenos Aires, taxi medzi letiskami v Buenos Aires, požičanie špičkových expedičných stanov, farebné mapy oblastí, tričko s logom zájazdu, slovenský Rokošport sprievodca, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK, ... .
Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava, transfery a taxi nad rámec uvedeného, náhradný program počas prípadných voľných dní, odletový poplatok z Ushuaie (cca 8 USD), nadváha batožiny, vreckové, výstroj a výzbroj okrem stanov, ...
Nocľah:
7 x v hoteli s raňajkami a 2 x v hosteli s raňajkami /2-4 posteľové izby s WC a sprchou/, 2 x v platenom kempe v Torres del Paine a 3 x v prírodných táboriskách


Charakteristika:
Málokedy človek zrastie s krajinou natoľko, že jej pulzujúci dych cíti i dávno po návrate domov. A Patagónia i Ohňová zem takýmito zázračnými miestami na zemi sú – zamilujete sa do nich na prvý pohľad a Vaša láska ani rokmi nevyprchá. Chvíľami máte pocit, akoby sa tu živly predháňali v demonštrácii svojej sily, akoby bojovali o svoje teritórium a vzápätí Vás pohladia svojou krehkosťou a vyčaria pred Vami nádherné divadlo prírodných krás. Ošľahané, do neba sa týčiace monolitické skalné veže vyrastajúce z najväčších kontinentálnych ľadovcov, rozprávkové jazerá, endemická flóra a fauna a drsné podnebie tu vytvárajú nespútanú krásu, ktorú ani do dnešných dní človek nepokoril. Precíťte s nami atmosféru Patagónie, nechajte úsmev miestnych ľudí pohladiť Vašu dušu a najmä sa nebráňte zimomriavkam vibrujúcim celým telom pri pohľade na majestátnosť horolezeckých snov Fitz Roy či Cero Torre. A ešte viac Vás svojou divokou krásou prekvapí Ohňová zem, medzi ktorej skalnými štítmi človek môže blúdiť celé dni bez toho, aby stretol človeka, len vnorený do svojich úvah. To človek musí jednoducho precítiť a dýchať vzduch, ktorý i z ľudí konzervatívneho myslenia robí jašiacich bláznov. Výlety a viacdňové treky podnikneme v 3 národných parkoch – Los Glaciares (treking pod Fitz Roy a Cerro Torre, ľadovec Perito Moreno, ...), Torres del Paine (treking okolo dvojfarebných veží Cuernos a Torres del Paine, ...) a v Ohňovej zemi NP Tierra del Fuego (tučniaky, Ushuaia – najjužnešie mesto zemegule,...) Je to nádherný kraj a každý deň je výnimočný. My poznáme krásy Patagónie a ak sa vydáte do tejto čarokrásnej zeme spolu s nami, ukážeme Vám ich zblízka, tak ako to vieme len my.
Stručný program:
1. deň /30. január/ - transfer Rokošport minibusom na letisko, večer odlet z Viedne alebo Budapešti.
2. deň - ráno prílet na letisko do Buenos Aires, presun na vnútroštátne letisko, letecký presun do El Calafate, večer ubytovanie v hoteli.
3. deň - exkurzia autobusom do NP Los Glaciares k obrovskému pevninskému ľadovcu Perito Moreno, ktorého odlamujúce sa kryhy vytvárajú nezabudnuteľné vizuálne, no najmä akustické divadlo, návrat do El Calafate, nocľah opäť v hoteli.
4. deň - ráno transfer autobusom do horského mestečka El Chaltén a prvotný trekingový dotyk so skalným obrom Cerro Torre, ktorého strmhlavú nádheru budeme obdivovať nielen z jeho bezprostrednej blízkosti, zrkadliacej sa v smaragdovej Lagune Torre, ale i z prírodného kempu De Agostini, v ktorom strávime i noc.
5. deň – celodenný treking v tieni majestátneho Fitz Roy, ktorý nám počas celého dňa bude ukazovať svoju nedostupnú tvár z rôznych fascinujúcich výhľadov, návrat do El Chaltén a večer presun autobusom späť do El Calafate, nocľah v hoteli.
6. deň - ráno presun autobusom do malebného prístavného mestečka Puerto Natales v Chile, ubytovanie a nocľah v príjemnom rodinnom hosteli.
7. deň - ráno prehliadka neďalekej Jaskyne Milodona, v popoludňajších hodinách presun autobusom do NP Torres del Paine, plavba katamaranom cez tyrkysové jazero Pehoe, trek v lúčoch zapadajúceho slnka, opierajúceho posledné zvyšky svojich síl do skalných veží, nocľah v kempe Italiano na brehu dravej ľadovcovej rieky.
8. deň - treking údolím Francés, ktorého modrasté splazy ľadovcov fotogenicky kontrastujú so zelenkastým odtieňom patagónskeho lesa, návrat do kempu Italiano.
9. deň - celodenný treking do kempu Las Torres popri jazerách priam lákajúcich k zastaveniu a vychutnaniu si horskej panorámy, nocľah v kempe.
10. deň - treking pod svetoznáme veže Torres del Paine, ktorých typický skalný trojzubec vás vtiahne do pokojného sveta kolmých stien, narcisticky obdivujúcich vlastnú krásu v odraze jazerného oka, opäť nocľah v kempe Las Torres.
11. deň - peší presun k Lagune Amarga a transfer autobusom do Puerto Natales, večerný program v chilskom duchu, nocľah v rodinnom hosteli.
12. deň - transfer autobusom cez svetoznámy Magallanesov prieplav /trajekt/ na ostrov Ohňová zem, ukrývajúci nielen divokú rozmanitosť prírodných krás, ale i najjužnejšie mesto sveta, v morských vodách zrkadliacu Ushuaiu, ubytovanie na 4 nocí v hoteli (2-3 posteľové izby so sprchou a WC).
13. deň – prehliadka charakteristických čŕt mesta a jeho okolia, nezabudnuteľný výlet do kolónie tučniakov, ktoré sa budú prechádzať po ostrove spolu s nami, nechajúc každého bezprostredne nahliadnuť do svojho malého kráľovstva, večerné mesto.
14. deň - jednodňový treking k ľadovcu Martial, ktorého dominantná belastná šeď tróni v horách nad Ushuaiou, priťahujúc tým zraky všetkých, ktorí čo len na malú chvíľu zdvihnú zrak k vrcholkom hôr a výstup na Cerro Godoy (naša špecialita) s najkrajším výhľadom na koniec sveta.
15. deň – dopoludnia túra k Lagune Esmeralda a popoludní voľný program (možnosť vybrať si z bohatej ponuky exkurzií (výletná plavba loďou za tuleňmi, na maják na konci sveta, jazda na koni, let vrtuľníkom,...), nocľah v hoteli.
16. deň - letecký presun z Ushuaie do Buenos Aires, prehliadka centra mesta a transfer na medzinárodné letisko, večer odlet do Európy.
17. deň /15. február/ – večer prílet do Viedne a transfer Rokošport minibusom na Slovensko.


Minimálny počet účastníkov:
6

Poznámka:
Nie je potrebná výstroj a výzbroj na ľadovec a lezenie!
Viac info aj na www.aconcagua.sk.

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 10

Mapa:
Zagier & Urruty publications, Patagonian south icefeld, M 1 : 50 000,
Zagier & Urruty publications, Torres del Paine, M 1 : 80 000,
Zagier & Urruty publications, Ushuaia, M 1 : 50 000
 
Home Expedície | akcie Patagónia a Ohňová zem 2018